Charles Michel

Icoontje doorverwijspaginaZie Charles Michel (doorverwijspagina) voor andere betekenissen van Charles Michel.
Charles Michel
Charles Michel (politician).jpg
Volledige naamCharles Yves Jean Ghislaine Michel
GeborenNamen, 21 december 1975
LandVlag van België België
PartijMR
Vlag van België Premier van België Vlag van België
Aangetreden11 oktober 2014
Einde termijn27 oktober 2019
RegeringMichel I
Michel II
VoorgangerElio Di Rupo
OpvolgerSophie Wilmès
Vlag van Europa Voorzitter van de Europese Raad Vlag van Europa
Aangetreden1 december 2019
VoorgangerDonald Tusk
Minister van Ontwikkelingssamenwerking
Aangetreden21 december 2007
Einde termijn14 februari 2011
RegeringVerhofstadt III
Leterme I
Van Rompuy
Leterme II
VoorgangerArmand De Decker
OpvolgerOlivier Chastel
Functies
1994-1999Provincieraadslid Waals-Brabant
1999-2000, 2004-2007, 2010-2014, 2019Volksvertegenwoordiger
2000-2004Waals Minister van Binnenlandse Aangelegenheden en Ambtenarenzaken
2000-2006Schepen Waver
2006-2014Burgemeester Waver
Portaal  Portaalicoon  België
Politiek

Charles Yves Jean Ghislaine Michel (Namen, 21 december 1975) is een Belgisch politicus voor de partij Mouvement Réformateur (MR). Van 11 oktober 2014 tot 27 oktober 2019 was hij premier van België in de regeringen Michel I en Michel II. Op 2 juli 2019 werd hij verkozen als voorzitter van de Europese Raad, in opvolging van Donald Tusk, een functie die hij vanaf 1 december 2019 zal uitoefenen.